Usuwanie tatuaży

Cena:
od 250 zł
usuwanie tatuaży

Usuwanie tatuaży Warszawa

Niechciane lub nieudane tatuaże wcale nie muszą być pamiątką na całe życie. Nasz gabinet oferuje zabiegi usuwania tatuażu wykonywane przez doświadczonych specjalistów i przy użyciu najwyższej jakość sprzętu. Przed każdym zabiegiem przeprowadzamy bezpłatne konsultacje z pacjentem, udzielamy także rzetelnych i fachowych porad dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu.

Działanie lasera podczas zabiegu – usuwanie tatuaży

Laser usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła, które są selektywnie pochłaniane przez barwnik tatuażu. Dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo niewielkie fragmenty, które są usuwane z organizmu.

Bardzo dobrą reakcję na światło lasera wykazują tatuaże ciemne – są one najłatwiejsze do usunięcia, podobnie jak tatuaże amatorskie oraz te, zrobione metodą cieniowania. W naszym gabinecie usuwamy również tatuaże profesjonalne, pourazowe i kolorowe. Kolory, które łatwo poddają się działaniu lasera to czerwony i jego ciemniejsze odcienie, a także ciemne zielenie oraz kolor niebieski i jego pochodne. Laser posiada jednak ograniczenia w usuwaniu tatuaży w kolorach: żółtym, fioletowym, różowym, białym i pomarańczowym.

Czy zabieg jest bolesny?

Z reguły znieczulenie podczas wykonywania zabiegu usuwania tatuażu laserem nie jest wymagane. Proces wykonania tatuażu jest dużo bardziej bolesny.

Po zabiegu

Po zabiegu mogą pojawić się delikatne, powierzchowne uszkodzenia naskórka, które jednak mają charakter chwilowy i szybko się goją. Po wykonaniu każdego zabiegu usuwania tatuażu w naszym gabinecie nakładamy na skórę pacjenta maść z antybiotykiem oraz opatrunek. Należy pamiętać, aby po zabiegu stosować się do indywidualnych zaleceń lekarza.

Możliwe działania niepożądane

Z reguły po każdym zabiegu usuwaniu tatuażu występują czasowe odbarwienia, przebarwienia lub zmiany w teksturze skóry. W większości przypadków zmiany te zanikają w okresie 1-3 lat po zabiegu. Ryzyko powstania ewentualnych infekcji lub blizn jest bardzo niewielkie – aby ich całkowicie uniknąć należy stosować się do zaleceń lekarza po zabiegu i pod żadnym pozorem nie zrywać strupków.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, jednak zdarza się, że niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i widoczny może być zarys tatuażu. Z reguły wymagane jest wykonanie 4-8 zabiegów, z 4-6 tygodniową przerwą między nimi. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości usuwanego tatuażu, a liczba zabiegów zależy od:

  • koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu,
  • typu barwnika,
  • głębokości tatuażu,
  • koloru skóry,
  • indywidualnej reakcji pacjenta na laser.

Nazwa zabiegu: Usuwanie tatuaży
Zapisz się na zabieg

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Nazwa zabiegu

Treść wiadomości